כל העובדות על גנרטורים דיזל

גנרטורים ניידים יכולים לשמש לאספקת חשמל לאירועים או בטיולים, אבל גנרטורים דיזל גדולים נועדו לצרכים ולשימושים אחרים. קבלו כמה עובדות מרתקות על גנרטורים דיזל, יתרונותיהם ושימושיים.

אספקת חשמל רציפה למפעלים ובתי חולים

גנרטורים דיזל גדולים זמינים למכירה או בהשכרה, למגוון מטרות. המטרה המרכזית היא אספקת חשמל רציפה, קבועה, במקומות שבהם לא קיימת רשת חשמל אמינה או כאשר אסור להרשות נפילת מתח. מפעלים חיוניים, בתי חולים וכל מתקן שבו הפסקת חשמל יכולה לגרום לאסון או להפסדי הכנסה עצומים, בהם תוכלו למצוא גנרטורים גדולים הפועלים על דיזל.

מדוע דיזל ולא בנזין?

הרבה סיבות מביאות לכך שעדיף להפעיל גנרטור דיזל ולא כזה שזקוק לבנזין. במובן ידוע, דיזל נחשב לזול יותר, לכן לכאורה זו סיבה מספיק טובה להעדיף גנרטור חסכוני. אבל למעשה, דיזל גם נחשב למקור אנרגיה הרבה יותר בטיחותי. לעומת בנזין, הוא הרבה פחות דליק, כלומר הוא הרבה יותר יציב ובטוח לשימוש רציף.

גנרטור תלת פאזי, יש "חיה" כזאת

על מנת לספק חשמל בהספק הנדרש, צרכנים רבים מזמינים שדרוג לרשת ישנה. התקנה של חשמל תלת פאזי אפשרית ברשת ביתית או למטרות עסקיות. אבל לא רק רשת החשמל יכולה להשתדרג עם תלת פאזי. גם גנרטורים מקצועיים וגדולים זמינים בתצורה שכזאת. לא כל אחד זקוק לכך, אך טוב לדעת שזה קיים וזו אפשרות מעשית.

גנרטור לא חייב להיות רועש מדי

הכלל ידוע – ככל שגנרטור גדול יותר, כך הוא צפוי להרעיש יותר. אם הגנרטור נמצא בסביבה אורבנית או סמוך למפעל, רעש חזק מאוד עלול להוות בעיה. אך עובדה היא כי ניתן לפתור את זה. ישנם אמצעים מגוונים להשתקת גנרטור בצורה טובה, לדוגמא על ידי הקמת מחיצות אקוסטיות או על ידי אחסון במכולת ענק.

עד כמה גדולים הגנרטורים הגדולים

מידותיהם של הגנרטורים הגדולים אינם הדרך היחידה להמחיש עד כמה הם באמת גדולים (ויעילים). הדרך הנוחה ביותר להמחיש עד כמה שהם יכולים להיות גדולים היא לתאר את משקלם. מוסדות ומפעלים משתמשים בגנרטורים שיכולים לשקול כ-1.5 – 3 טון ויותר וזו עובדה.