סוד השתיקה של גנרטור מושתק

גנרטורים הם ללא ספק מכשירים רועשים להחריד. בשביל לפתור בעיה זו הומצא הגנרטור המושתק. מהי מטרתו ולמי הוא מיועד?

מי שעמד פעם קרוב לגנרטור תעשייתי ודאי נדהם מעוצמת הרעש העולה ממנו ומהטרטור הבלתי פוסק שהוא מפיק. גם כאשר לא מחוברים אליו כלל מכשירי חשמל והוא לא נצרך לספק חשמל עדין בכל מצב פעולה הוא עדיין פועל על מספר סיבובים עצום לדקה- בין 1500-3000 סיבובים.

מהו גנרטור מושתק?

גנרטור מושתק הוא גנרטור שנבנתה סביבו חופה אקוסטית שנועדה לספוג ולהשתיק את הרעש שהוא מייצר. גנרטור מושתק הוא תוצאה של תכנון הנדסאי קפדני העושה שימוש בחומרי גלם איכותיים המתנגדים לרטט האקוסטי הבוקע ממנו ובכך הופכים את פעולתו של הגנרטור לשקטה הרבה יותר.

גנרטור מושתקגנרטור מושתק לצורכי אירועי ענק, משרדים גדולים ומפעלים

ישנם  דגמים רבים של גנרטורים מושתקים קטנים המיועדים לשימוש ביתי או למסיבות ולאירועים קטנים. גנרטור לצורך ביתי חייב להיות שקט כי הוא נמצא במקום סגור והרעש שלו מציק במיוחד. אך החידוש הוא בגנרטורים ענקיים מושתקים.

במקרים בהם נעשה שימוש בגנרטור רגיל שאינו מושתק באירועי ענק, חתונות מסיבות גדולות וכד' השימוש בו כרוך בסרבול ובחוסר נוחות. מכיוון שמתוך כוונה למנוע או להקטין את הפרעת הרעש, ממוקם הגנרטור במקום מרוחק מהאירוע באמצעות כבל מאריך. פתרון זה לא יעיל במיוחד מכיוון שהרעש עדיין מפריע והסרבול שבמיקומו המרוחק מקשה גם הוא. לכן הפתרון האולטימטיבי הוא – גנרטור מושתק.  הגנרטור אינו שונה מגנרטור רגיל באופן הפעולה שלו. לשניהם אותו מנוע ונפח מיכל הדלק שלהם זהה. כוח העבודה המתקבל הוא זהה רק עם תוספת ענקית של שקט מבורך.

עלות הגנרטור המושתק

עקב תוספת החיפוי האקוסטי מחירו של גנרטור המושתק הוא יקר יותר מגנרטור רגיל. אך אין ספק שהיתרון העצום של היותו שקט שווה את הפרש המחירים. אם בכל זאת המחיר משחק תפקיד או שהגנרטור נצרך רק לאירוע חד פעמי הפתרון הפשוט הוא השכרת גנרטור. ישנן חברות רבות בתחום זה המספקות שירותי השכרת גנרטורים במחירים הוגנים ומשתלמים.

גנרטור מושתק – הפתרון המושלם לבעיית הרעש של גנרטור סטנדרטי