אחת השאלות הנפוצות ביותר בתחום גנרטורים לבניין, היא האם כדאי לקנות או לשכור? כדי לענות על השאלה, חשוב להבין מהי המטרה של גנרטור ולסקור את היתרונות והחסרונות של כל אפשרות.

על פי חוקי מדינת ישראל (חוק התכנון והבנייה ותקנות התכנון והבניה), חובה להתקין גנרטור בכל בניין רב קומות. לא כולם מודעים לכך, אבל יש מקרים בהם היתר בנייה יותנה בהתקנת גנרטור, גם כאשר

לא מדובר בבניין גבוה. לכן, השאלה האם לקנות או לשכור גנרטורים, אינה שמורה רק לבניינים גבוהים וחשוב להבין מה מטרת הגנרטור ולאחר מכן לבחון את האפשרות הטובה ביותר.

תפקיד הגנרטור

הגנרטור הוא מכשיר המיועד להמיר אנרגיה מכנית לאנרגיית חשמל. בבניינים, הגנרטור מוצב בחדר טכני ומטרתו לספק חשמל במקרים של ניתוק או הפרעה לזרם החשמל הקיים. הגנרטור אמור לאפשר את תפעול המעליות וגם לשמש לצורך תאורת חירום והפעלת מערכות נוספות, כגון מערכת אוורור. קיומו של גנרטור תקין היא חיונית למצבי חירום ולכן יש לבדוק היטב מהו הפתרון הטוב ביותר: לקנות או לשכור גנרטור?

יתרונות וחסרונות

כאשר מדובר בבניין, הגנרטור אמור לשמש למשך שנים רבות. השכרת גנרטור יכולה לצאת יקרה יותר בטווח הרחוק ולעומת זאת, קנייה של גנרטור, גם אם מחיר הרכישה הוא גבוה, תהיה משתלמת יותר. עם זאת, יש מקרים בהם הצורך בגנרטור הוא נקודתי, לתקופה מסוימת. מתי זה יכול לקרות? כאשר רוצים לבחון איזה סוג גנרטור יתאים לבניין או כשהגנרטור הקיים נשלח לתיקון ומקרים רבים אחרים. במצבים כאלו, אין טעם לקנות גנרטור חדש ואפשר להיעזר בשירותי השכרת גנרטורים לבניין.

מה חשוב לבדוק לגבי השכרת גנרטורים לבניין?

חשוב לוודא שאתם בוחרים גנרטור מתאים, הן מבחינת הספק והן מבחינת נתונים נוספים כמו התאמה למבנה ודרישות החוק. בנוסף, מומלץ לבחור בחברה המספקת גם שירותי תחזוקה ותיקונים לגנרטורים, כדי שתהיה לכם כתובת לפנות אליה בעת הצורך.

אצלנו, בחברת שמרלינג סינכרו הנדסה אנרגיה בע"מ, תוכלו לשכור גנרטור מבין מבחר דגמים איכותיים ומתוחזקים ברמה גבוהה, ולהיעזר בשירותי הייעוץ והניסיון הרב שלנו. לקבלת מידע נוסף, אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם.